Reklam Ver!Çok uygun fiyata sitemize reklam vermek için tıklayın.

UKRAYNADA LİSANS TAMAMLAMA HAKKINDA

UKRAYNADA LİSANS TAMAMLAMA HAKKINDA

Yurt dışında eğitim olanakları sadece üniversite eğitimi ile sınırlı kalmamaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye’de2 yıllık bir meslek yüksek okulu bitirdikten sonra da lisans eğitiminizi yurt dışında tamamlama imkanına sahipsiniz. Siz de Ukrayna’da lisans tamamlama eğitimi almak isterseniz Türkiye’de lisans tamamlamak için verilen zorlu mücadelelerin hiçbirini Ukrayna’daki eğitiminiz için vermenize gerek olmayacaktır. Örneğin Ukrayna’da lisans tamamlamanız için dgs’ye girmenize kesinlikle gerek yoktur. Sadece bir önlisans programından mezun olmanız yeterli olacaktır. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra ise 1 yıl yabancı dil hazırlık eğitimi aldıktan sonra 3. Sınıftan kaldığınız yerden eğitiminize devam edebilirsiniz.

Yurt dışında eğim programlarına katılmanın pek çok avantajı bulunmaktadır bunlardan ilki ve aslında en önemli olanı da yabancı dil öğrenerek eğitiminizi tamamlamış olmanızdır. Bu da sizi iş hayatında kendinize yer ararken diğer adaylara nazaran bir adım daha öne çıkaracaktır. Tüm bunlar dikkate alındığında yurt dışında lisans tamamlamanın ne kadar avantajlı olduğunu fark edebilirsiniz. Ukrayna’da lisans tamamlama sonrasında alacağınız diploma Avrupa da pek çok ülkede de geçerliği olacaktır bunun yanı sıra YÖK’ce denkliğe kabul edilmiş üniversitelerden lisans tamamlamışsanız diplomanız tıpkı Türkiye’deki üniversitelerin birinden mezun olmuş gibi işlem görecektir.

Ukrayna’da lisans tamamlama eğitimi alan bir öğrenci uluslararası geçerli kredilerini de saydırarak önlisans eğitimi sırasında aldığı derslerden başarılı olmuş kabul edilir ve bu dersleri tekrar almak durumunda kalmaz. Ukrayna’da hazırlık sınıflarında İngilizce Rusça ya da Ukraynaca dilleri ile eğitim verilmektedir. Fakat sizlerin uluslararası alanda kabul gören TOFEL ya da IELTS gibi sınavlardan yeterlik belgeniz var ise hazırlık eğitimi almadan da eğitiminize başlama imkanına sahipsiniz aksi halde mutlaka bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi almak durumundasınız.

ADD YOUR COMMENT